VI kolejka A-klasy – Mirostowiczanka Mirostowice Dolne – Orzeł Konin Żagański

W szóstej kolejce obecnego sezonu udaliśmy się na mecz do Mirostowic Dolnych czyli do drużyny, która przed tym spotkaniem była wiceliderem naszej grupy.                                                                                                                Na wyjazd pojechaliśmy z nieco okrojoną kadrą bez naszego "playmakera” Mariusza Jędrasa, który od początku sezonu asystuje i strzela prawie w każdym meczu oraz bez drugiego zawodnika z podstawowego składu Macieja Bojdysa. Dodatkowo nasz najlepszy snajper Grzegorz Mazurek z uwagi na niedoleczoną kontuzje rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Orły od pierwszej minuty przejęły inicjatywę i już na początku meczu mogły prowadzić 1-0, niestety sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał nasz kapitan Patryk Tomaszewski. W pierwszym kwadransie meczu jeszcze raz nie wykorzystaliśmy stu procentowej sytuacji a także zostaliśmy wyraźnie skrzywdzeni przez sędziego głównego po tym jak arbiter nie podyktował ewidentnej „jedenastki” za faul na Grzegorzu Borkowskim w polu karnym rywali.                       Wyżej wymienione sytuacje wprowadziły dużo nerwowości w poczynaniach zawodników OKŻ oraz na naszej ławce rezerwowych i w sektorach boiska zajmowanych przez naszych kibiców.                                                                  Wraz z upływem kolejnych minut coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze i jak to bywało w wielu wcześniejszych meczach Orzeł „grał” a rywal strzelił gola - jego wykonawcą w 31 minucie meczu był Mariusz Pajdowski, który umieścił piłkę w siatce po płaskim strzale z dalszej odległości pokonując naszego bramkarza po nie do końca udanej interwencji. W 40minucie meczu z uwagi na odnowienie się starej kontuzji boisko musiał opuścić nasz grający trener Grzegorz Borkowski a jego miejsce na boisku zajął Krzysztof Wdowiak.                                                                                     Do końca pierwszych 45 minut wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian w składzie. Tak jak w pierwszej odsłonie byliśmy drużyną, która prowadziła grę i dyktowała warunki na boisku. Niestety nie przekładało się to na bramkową zdobycz mimo wielu dogodnych sytuacji.      W 55 minucie nastąpiła kolejna zmiana w naszej drużynie. Trener zdecydował się wprowadzić na boisko „Maziego” aby wspomóc siłę ofensywną Orła.                                                                                                                                  Po kilkunastu minutach od zmiany Grzegorz Mazurek odpłacił się za zaufanie i przy asyście Jacka Bukiela umieścił futbolówkę w bramce Mirostowic zmieniając wynik spotkania na 1 - 1. Była to 68 minuta meczu.                                Chwilę później nastąpiła zmiana w naszej ekipie - Mateusz Górski zastąpił na boisku Bartosza Choroszego.

Pomimo, iż do końca spotkania OKŻ był stroną przeważają niestety nie udało na się strzelić kolejnego gola i spotkanie zakończyliśmy remisem jeden do jednego.

Po tym meczu jak i po zakończeniu wszystkich spotkań szóstej kolejki zajmujemy 5 miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera z Sieniawy Żarskiej.                                                                                                                        Za tydzień w sobotę o godzinie 16.00 będziemy podejmować na własnym boisku drużynę Budowlanych z Gozdnicy, którzy w tej kolejce pokonali Nysę Przewóz 5-3.                                                                                                                Jako, że spotkania z Budowlanymi traktowane są zawsze jako mecze derbowe na pewno nie zabraknie emocji więc już dziś zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków naszej drużyny oraz kibiców drużyny przyjezdnej.