Derby dla OKŻ !

W ramach XX kolejki klasy „A”, OKŻ udał na derbowy mecz wyjazdowy do Czernej. Spotkanie było rozgrywane w strugach deszczu, co utrudniało obu drużyną grę w piłkę. Początek spotkania był zacięty i ostry, toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Aż w 22 minucie przechwytem na połowie przeciwnika popisał się nasz kapitan Marek Mazurkiewicz i popędził na bramkę Płomienia, gdzie pewnym strzałem z okolicy pola karnego pokonał bramkarza z Czernej, PŁOMIEŃ 0 – 1 OKŻ. Dalsza część pierwszej połowy była wyrównana, dłużej przy piłce utrzymywała się drużyna Płomienia Czerna, jednak gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie naszego bramkarza. W przerwie spotkania dokonaliśmy jednej zmiany, z uwagi na kontuzję Mateusza Kurosa, na boisku pojawił się po kilkutygodniowej przerwie Grzesiek Mazurek.

Druga połowa to zdecydowana przewaga w utrzymywaniu się przy piłce drużyny Płomienia Czerna, jednak cały blok obronny oraz bardzo dobrze dysponowany w tym dniu był nasz wracający po kontuzji bramkarz Bartłomiej Wlazło nie dali strzelić bramki gospodarzom. Płomień wykonywał również kilka stałych fragmentów z okolicy pola karnego, jednak nie udało im się mimo to pokonać naszego golkipera. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i bardzo odważnie zaczęli atakować, większą liczbą zawodników, co udało nam się wykorzystać w końcówce drugiej połowy i tak najpierw w 85 minucie po długim podaniu od Maćka Bojdysa fantastycznym centro-strzałem spod linii bocznej boiska popisał się Dawid Konopelski, podwyższając wynik spotkania na PŁOMIEŃ 0 -2 OKŻ. Kolejno w 90 minucie meczu po pięknym prostopadłym podaniu od Marka Mazurkiewicza, z własnej połowy wyszedł Grzegorz „MAZI” Mazurek i ustalił wynik spotkania na PŁOMIEŃ 0 – 3 OKŻ. Brawo drużyna !!!