26 KOLEJKA A-KLASY - NYSA PRZEWÓZ - ORZEŁ KONIN ŻAGAŃSKI

26 KOLEJKA A-KLASY    -     NYSA PRZEWÓZ - ORZEŁ KONIN ŻAGAŃSKI

MAGICZNY TRÓJKĄT W PRZEWOZIE

W sobotę 11 czerwca rozegraliśmy ostatnią kolejkę sezonu 2015/2016 a naszym rywalem i gospodarzem spotkania była Nysa z Przewozu drużyn zajmująca miejsce w dolnej części tabeli. Na spotkanie pojechaliśmy w pełni zmotywowani i z chęcią zdobycia 3 punktów na zakończenie tak udanej rundy. Do meczu przystąpiliśmy skoncentrowani i z szacunkiem do rywala. Pomimo roli faworyta mieliśmy na uwadze, że z Przewozu nie zawsze wracaliśmy z punktową zdobyczą.

Pierwsza połowa potwierdziła nasze przewidywania co do przebiegu spotkania.

Od rozpoczęcia zawodów przez sędzinę gra toczyła się raz na jednej, raz na drugiej połowie boiska a obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do strzelenia gola.

Ze zdobycia prowadzenia w 9 minucie meczu mogli cieszyć się piłkarze Nysy gdy Marcin Gołowoczyński pokonał naszego bramkarza Macieja Skrzypczaka. Na Orłów podziałało to jak przysłowiowa „płachta na byka” - po zaledwie czterech minutach meczu crossowym zagraniem zza szesnastu metrów z prawej strony boiska popisał się Mariusz Jędras a piłkę głową do bramki skierował nie marnujący takich podań Jacek Bukiel. Bramka ta dała naszym piłkarzom dużo radości gdyż zdobyta została w sposób jaki zawodnicy starali się wyćwiczyć wcześniej na treningach.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry. Obie drużyny starały się atakować, obie czasem się broniły – jedni jak i drudzy przeprowadzali akcje po których mogły paść kolejne bramki.

Tak było do 55 minuty meczu.

Od tego momentu Orły z Konina zaczęły atakować bardziej przekonująco. Na jednej z flanek „szalał” wprowadzony po przerwie Marek Mazurkiewicz co przełożyło się na wzmocnienie naszej siły ofensywnej, której ton tego dnia nadawał „magiczny trójkąt” Jędras-Bukiel-Mazurek.

W 58 minucie meczu na prowadzenie wyprowadził nas Mariusz Jędras rozgrywający tego dnia jedne z najlepszych zawodów w całym sezonie. Piękna bramka w stylu naszego „Salamona” mogła by być ozdobą nie jednego spotkania w zawodowych ligach.

Minęły niespełna 3 minuty i prowadziliśmy już 3 do 1 a wynik podwyższył Jacek Bukiel.

W 63 minucie meczu gospodarze ponownie przeprowadzili udaną akcję zakończoną golem strzelonym przez Daniela Doleckiego. Nysa długo nie mogła cieszyć się z bramki gdyż już po minucie przegrywała wyżej gdy po raz kolejny Jacek Bukiel celnie strzelał do ich bramki – kolejno w 64 i 69 minucie zdobywając tego dnia trzecią i czwartą bramkę w meczu. Godna podkreślenia skuteczność napastnika. Jacek w sobotę był nie do powstrzymania a wspomagany bardzo dobrą grą Mariusza, „Maziego” i pozostałych chłopaków mógł pokazać swój cały kunszt strzelecki.

Wynik 2-5 utrzymywał się do 89 minuty meczu kiedy to z odległości około 25-30 metrów od linii bramkowej na niekonwencjonalny strzał zdecydował się „Mario-Salamon” kierując piłkę w samo okienko bramki Przewozu. Bramkarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem a strzelec gola wsłuchiwać się długo w głośne brawa kibiców oklaskujących jego uderzenie.

Po rozpoczęciu gry od środka boiska gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą Tomasza Terleckiego strzelca gola dla gości w 90 minucie spotkania.

Po meczu znów mogliśmy odtańczyć nasz taniec radości i znów na boisku przeciwników a następnie w większym gronie oficjalnie zakończyć sezon z bardzo udaną rundą wiosenną.

Niebawem podsumowanie całego sezonu.

STATYSTYKI MECZU:

Nysa Przewóz – 3 (1)        Orzeł Konin Żagański – 6 (1)

Marcin Gołowoczyński 9’    Jacek Bukiel 13’

Daniel Dolecki 63’               Mariusz Jędras 58’

Tomasz Terlecki 90’             Jacek Bukiel 61’

Jacek Bukiel 64’

Jacek Bukiel 69’

Mariusz Jędras 89’

SĘDZIOWIE:

Magdalena Klepuszewska – jako główny

Jerzy Baran – asystent

Marcin Solf - asystent